Ron Paul podpíše zákaz dotácií Plánovaného rodičovstva

DÁTUM ZDROJA: 
22. Jun 2011

Republikánsky kandidát na prezidenta Ron Paul sa vyjadril o svojom pro-life presvedčení. Počas svojho prehlásenia povedal, že ak by bol zvolený za prezidenta, zakázal by financovanie potratov prevádzkovaných organizáciou Plánované rodičovstvo.

Paul je texaský poslanec a lekár, ktorý dlhé roky zastáva pro-life názory, a ako pôrodník odrodil tisíce detí. Vo väčšine prípadov hlasoval za život, ale postavil sa aj proti niektorým pro-life zákonom, pretože nechcel z niektorých problematík robiť politické kauzy.

Komentár na adresu Plánovaného rodičovstva bol odpoveďou na otázku, čo by zmenil, a akú legislatívu by podpísal. Paul naznačil, že jeho prioritou by bol zákaz legislatív, ktoré zapríčiňujú  nevyvážený rozpočet.

„A po druhé, zamietnem všetky návrhy zákona, ktoré obsahujú financovanie Plánovaného rodičovstva, a aj iných kliník, ktoré vykonávajú potraty, ako aj všetky vládne návrhy na reguláciu rodiny,“ povedal.

„Tak ako minióny američanov verím, že nevinný život si zaslúži ochranu a potraty ma hlboko urážajú. Je to proti môjmu svedomiu, aby moji spoluobčania boli nútení dotovať potraty cez daňové odvody,“ doplnil. „Ako politik som nikdy nehlasoval za rozpočet, ktorý by obsahoval prídel financií Plánovanému rodičovstvu. Namiesto toho som zaviedol Právo výhrady svedomia pre daňových platiteľov na odmietnutie financovania potratov a „takzvaných“ služieb plánovania rodičovstva. taktiež som zamietol dotácie medzinárodných potratových kliník." Paul taktiež oznámil, že plánuje zručiť financovanie a  zavedenie štátneho zdravotného systému Obamacare, ktorý povoľuje financovanie potratov a znepokojuje pro-life skupiny.