Kandidát na USA prezidenta Herman Cain proti potratom

DÁTUM ZDROJA: 
28. Oct 2011

DALLAS, 28. októbra 2011 (LifeSiteNews.com) – „Republikánsky prezidentský kandidát Herman Cain svoj verejný postoj proti potratom podporil rokmi zasadzovania sa proti zabíjaniu nenarodených Afroameričanov,“ vyhlásil vo štvrtok černošský prolife predstaviteľ.

Vyhlásenie prišlo pár dní po polemike proti kandidátovi kvôli jeho vyhláseniam počas interview, kedy sa zdalo, že naznačil, že v niektorých prípadoch podporuje postoj za možnosť voľby.

Cain povedal Piersovi Morganovi zo CNN, že zatiaľčo verí, že život začína od počatia a osobne je proti všetkých druhom potratov; keď je dieťa splodené počas znásilnenia alebo incestu, možnosť, či si nechať dieťa „nakoniec skončí voľbou, ktorú má urobiť rodina alebo matka“.  „Týka sa to konkrétnej rodiny. A ako sa rozhodnú, je na nich. Nesnažím sa im povedať, aké rozhodnutie by v takej citlivej veci mali urobiť,“ povedal.

V nasledujúcom vyhlásení Cain povedal, že táto odpoveď sa sústredila na úlohu prezidenta. Prezident nemá žiadnu ústavnú autoritu niekomu nariadiť takýto čin (neísť na interrupciu). To bol zmysel toho, čo sa snažil oznámiť.

Pred niekoľkými dňami kandidáta nadšene zdravili na summite o volebných hodnotách pre jeho postoj proti interrupciám „bez výnimiek“. „Môžete získať akúkoľvek slobodou, kým neohrozujete život niekoho iného. A to zahŕňa život nenarodeného.“

Vo štvrtok skupina černošských prolife predstaviteľov povedala, že hoci afroamerického kandidáta nepodporujú, chcú publikovať uznanie (Cainho) prolife postoja a rokov účasti na ukončení ohromujúcej miery potratov v černošskej komunite a v celkovej populácii Ameriky.

„Dolupodpísaní plne podporujeme prolife postoj pána Caina podporujúci život od počatia po prirodzenú smrť, taktiež jeho silný postoj pre dodatok ústavy o ľudskom živote a jeho dlhotrvajúcu angažovanosť v boji prolife komunity za život,“ napísali prolife predstavitelia, vrátane pastora Stephena Brodena, kalifornského aktivistu Waltera Hoye a Alvedy Kingovej, pro-life advokátky a netere Dr. Martina Luthera Kinga ml.

„Cainov prolife postoj spolu s jeho dlhodobou finančnou a inou podporou jasne predstavuje pána Caina ako bona fide prolife kandidáta.“

Skupina poznamenala, že počas jeho kampane v roku 2004 do senátu v Georgii, Cain urobil zo života prioritu a podpísal prísne potvrdenie práva na život v Georgii. Tiež zaregistrovali správy, že Cain prispel viac ako milión dolárov na prolife program pre Afroameričanov.

Na Caina sa tiež poukázalo pre jeho veľavravný odpor k organizácii Plánované rodičovstvo. Odsúdil ich eugenistické / rasistické korene u zakladateľky Margaret Sangerovej a organizáciu nazval „Plánovanou genocídou“ pre potraty v černošských komunitách.

Úplný list sa nachádza nižšie.

Černošskí prolife lídri pozorne hodnotia všetkých prezidentských kandidátov a ich postoje ohľadom potratu a práva na život.

Z toho dôvodu tento list nie je podporou kandidatúry Hermana Caina za prezidenta, je skôr uznaním jeho jasného prolife postoja a rokov účasti na ukončení ohromujúcej miery potratov v černošskej komunite a v celkovej populácii Ameriky.

Dolupodpísaní plne podporujeme prolife postoj pána Caina podporujúci život od počatia po prirodzenú smrť, taktiež jeho silný postoj pre dodatok ústavy o ľudskom živote a jeho dlhotrvajúcu angažovanosť v boji prolife komunity za život. Cainov prolife postoj spolu s jeho dlhotrvajúcou finančnou a inou podporou jasne predstavuje p. Caina ako bona fide prolife kandidáta.“

Tu je niekoľko príkladov aktívnej účasti pána Caina v problémoch spojených s prolife záležitosťami: počas kampane v roku 2004 do senátu v Georgii pán Cain urobil zo života jednu z jeho hlavných tém, podpísal potvrdenie Právo Georgie na život, ktoré je jedným z prísnych vyjadrení národa. A všeobecne sa hovorí, že prispel viac ako milión dolárov na podporu prolife idey v černošskej komunite.

Záležitosť života v černošskej komunite je urgentná predovšetkým pre tých, ktorí sa zaujímajú o zameranie Plánovaného rodičovstva a iných poskytovateľov potratov v potratovom priemysle na našu komunitu. Zistili sme, že postoj Hermana Caina k interrupcii je v súlade s postojom, ktorý zastáva prolife komunita.

 

Pastor Stephen E. Broden
Fair Park Bible Nadácia
Dallas, Texas

Catherine Davis
Founder Restoration Projekt
Atlanta, Georgia

Dr. Day Gardner
President
National Black Pro-Life Únia
Washington, D.C.

Walter B. Hoye ll
Issues 4 Life Nadácia
Union City, California

Dr. Alveda King
Civil Rights Activist
King for America
Atlanta, Georgia

Pastor Dean Nelson
Vice President
Frederick Douglass Foundation
Washington, D.C.